Cesta za snom… X. Pitlochry, Fort William (Loch Linnhe), Loch Ness a Drumnadrochit

 

drum....

X. Pitlochry, Fort William (Loch Linnhe), Loch Ness a Drumnadrochit

Nasledovala cesta do Pitlochry. Mesto pochádza prevažne z viktoriánskych čias. Je to turistické mesto, ktoré priťahuje turistov, horolezcov a dokonca i rybárov.

Nachádzajú sa tu dve pálenice Whisky, jednú z nich sme navštívili aj my. Konkrétne Blair Athol Distillery (viď prvé dve foto), táto pálenica je z roku 1798.

Nájdete tu aj divadlo, ktoré vytvoril John Stewart v roku 1951. Od roku 2004 sa každoročne konajú aj 10 dňové literárne festivaly.

Z Pitlochry nasledovala cesta do Fort William, ktoré leži pri zálive Loch Linnhe a takmer na úpätí najvyššej hory Ben Nevis. V minulosti patrilo územie a okolie pod správu klanu Cameron. Najväčší rozmach zaznamenalo mestečko počas anglickej občianskej vojny. Pár fotografií nájdete v galérii: Zo Severu

V meste pri vystupovaní z autobusu nás vítal malý chlapec, hrajúci na gajdy. Toto bol prvý chladný deň, ktorý sme tam zažili, cca 14 stupňov. Ale škótom toto počasie nerobilo žiadne problém, ani chodiť v kraťasoch, ba dokonca bábätko v kočíku pokojne spinkalo s bosými nohami.  V mestečku bolo možnosť plavby na lodi, my sme sa nepridali, pretože na mňa bolo príliš chladno, ale tí, čo sa odhodlali, mali to šťastie a videli aj tulene.

Z Fort William sme sa vybrali k Loch Ness. Cestou sa konečne naplnili moje túžby a zastali sme v krajine-nekrajine. Konečne, vybehla som von šťastná prešťastná, vzala foťák a nafotila tú neskutočnú nádheru. Fotografie nájdete v galérii: Zo Severu

Až nastal čas, nasadli sme späť do autobusu a šli na ďalšiu cieľovú zastávku jazero Loch Ness.

Loch Ness (viď foto hore, dolná fotka v ľavo) je vám všetkým dobre známe a určite vám ho ani nie je treba predstavovať. K jazeru sa dá pekne zísť, posedieť si na okolitých kameňoch, jeden malý som si odtiaľ doniesla na pamiatku. Na fotenie času nebolo vôbec, len také na pamiatku pre seba som si odtiaľ doniesla a samozrejme neskutočné zážitky v pamäti.

Odtiaľto sme sa pohli do mestečka Drumnadrochit, ktoré leží západne od Loch Ness. Drumnadrochit sa stal ideálnym miestom na objavovanie tajomnej histórie a krásy Loch Ness. Nachádza sa tu oficiálna výstava lochnesskej príšery s audio-vizuálnym programom (viď foto hore, spodná fotka v pravo). V blízkosti sa tiež nachádzajú ruiny hradu Urquhart. Táto viac ako 500 rokov stará stredoveká pevnosť bola svedkom mnohých bitiek a obliehaní a po hrade v Edinburghu a hradu Eilean Donan patrí k najviac fotografovaným hradom v Škótsku.

Fotografie Anglicko,Škótsko môžte vidieť v galérii Zo Severu.