Cesta za snom… VII. Fàilte gu Alba

DSC_0702

Cesta za snom… VII. Fàilte gu Alba

Fàilte gu Alba… Welcome to Scotland…. Vitajte v Škótsku…

Konečne! Moje srdce plesalo a moja duša vykríkla radosťou. Konečne hranice, na ktoré som sa tak dlho tešila. Škótsko. Škótsko všade navôkol. Akonáhle autobus zastal a dvere sa otvorili… by som vybehla od radosti, ale samozrejme sme museli dávať všetci obrovský pozor, pretože ako v Anglicku tak i v Škótsku sa jazdí po ľavej strane a teda sme vystupovali zakaždým do cesty. Takže opatrne ku chodníku a tešila som sa z každého kroku po tejto úžasnej zemi, pohladila som ich typické kamenné ploty, oprela som sa oň… jasné aj odfotila, bez záberu ani krok späť do autobusu.
Na hraniciach stáli dva… ako by som to správne nazvala… menhir… z jednej strany na ňom bolo Scotland, to bolo z tej našej, keďže sme doň vchádzali a z druhej England… pre tých, čo Škótsko práve opúšťali. Pri jednom z nich stál škót, pravý škót… prvý škót, ktoré vidím na živo a na vlastné oči 😀 Pravý = gajdy + kilt + podkolienky… a snáď i dýka v podkolienke, tu som si vážne ale nevšimla, bol totiž na druhej strane cesty…
Prvá fotografia, ktorú som vám prestavila, je urobená z autobusu, ale tie nasledujúce sú už mimo neho… a na rýchlo ako všade, čo ja ako fotograf… amatérsky fotograf… nemám rada, na fotenie krajinky a i na čokoľvek iné potrebujem trošku čas, vybrať správne miesto, uhol, kompozíciu, no takto to je len hala bala… ale čo už, na pamiatku mi to stačiť musí :) A aj tak, dôležité sú zážitky, tie ostanú v srdci a v pamäti už navždy.
Fotografie z cestovania nájdete tu: Zo Severu