Cesta za snom… V. Oddych v Cambridge…mesto univerzít

DSC_0411

V. Oddych v Cambridge…mesto univerzít
Prvá zastávka v Anglicku, kde sme si mohli oddýchnuť a poprechádzať sa, bolo zaujímavé a úžasné mesto univerzít Cambridge.
Počasie kupodivu prialo a neskutočne hrialo až nás do dohnalo k stánku so zmrzlinou. Uf… tú porciu by som skôr nazvala rovno obedom, mali to rozdelené na malú, strednú a veľkú a tuším som si dala tú strednú, no neviem, čo by som robila s veľkou… odložila na večeru 😀
Náš pán sprievodca šprintér s nami šprintoval od jednej univerzity k druhej a snažil sa vybaviť vstup aspoň do jednej z nich, no zistil, že sú prázdniny a nedostali sme sa teda do tej, do ktorej práve chcel ísť. Ale mne to nevadilo, vyfotila som si aspoň každú, pri ktorej sme sa zastavili. Všade naokolo bolo spusta života, mladý sedeli na trávnikoch, kecali, tu sa bicyklovali, tu prechádzali, proste nezvyčajný ruch… pre mňa, keďže v našom meste to nevidím…. by som povedala aj v našich mestách.
Po výlete v úžasnom Cambridge sme sa vybrali ubytovať do mestečka Scotch Corner…. mi sánka padla, keď som videla izbu… bosými nohami sa dalo behať po koberci…. a to prostredie v hoteli… taký kľud a pokoj.
fotografie z mesta Cambridge nájdete v galérii – Zo Severu