Cesta za snom… III. Nocľah v Calais

Francúzsko, Calais 2013

III. Nocľah v Calais…
Všade samé čajky…
Opúšťame zaujímavé Belgicko a smerujeme do Francúzskeho mesta Calais, ktoré je vzdialené cca 112 km, čo by kameňom jeden dohodil.
V Calais na nás čakalo jednoduché ubytovanie, ale čo človek dá za sprchu po viac ako 24 hodinovom cestovaní… to rátam cestu z domova. Mne bolo fakt jedno, ako bude izba vyzerať… šlo o pôžitok z cestovania a poznávania.
Calais, prístavné mesto, ktoré v 16 storočí Anglicko stratilo obmýva Lamanšský prieliv a je tu jeho najužšie miesto 34 km široké. Pod ním sa nachádza Eurotunel. Za jasného dňa vidno odtiaľ biele útesy skál anglického prístavného mesta Dover.
Po ubytovaní a všetkom tom okolo, sme sa vybrali na maličkú prechádzku po okolí. Ani som veľa nenafotila, slnko ma priam zožieralo (hoci sa pomaly blížil večer) a ubíjalo svojou páľavou, ale zopár dokumentárnych fotiek, aby som nezabudla ako to tam vyzeralo samozrejme mám. Calais na mňa pôsobil pôvabným dojmom hneď pri príchode doň, akurát tie krásne miesta, ktoré som videla z autobusu, som nenavštívila a neodofotila, pretože od miesta ubytovania boli ďalej a nám sa už veru nechcelo túlať. Radšej sme sa pobrali na oddych a spánok…spánok do ktorého nás sladko vohnala pieseň všade prítomných čajok.
Fotografie z Belgicka a jednu spomienkovú fotografiu na francúzske Calais máte možnosť vidieť v galérii pod názvom “Zo severu“.