Cesta za snom… II. Belgicko a jeho Bruggy…

Belgicko, Bruggy 2013

II. Belgicko a jeho Bruggy…
Záhada vyriešená, všetko dobre dopadlo…
Bruggy, označované aj ako Benátky severu, sú pretkané sieťou kanálov rieky Reie. Kanály po ktorých sa môžete plaviť člnmi, slúžia ako atrakcia pre turistov. Neplavila som sa ale túto parádu som pozorovala a samozrejme zdokumentovala. Centrum mesta ma uchvátilo svojou nádherou a zachovanou históriou. Farby a ich rôznorodosť, stredoveký ráz a architektúra, dych vyrážajúce miesto, ktoré mi nevošlo do jedného záberu a tak šup na panorámu. Dozvedela som sa, že v roku 2000 bolo zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
Prechádzka mestom bola ružová záhrada, ale čerešnička na torte (pre moju maličkosť) bol Minnewater Park, je to vlastne vstup do mesta Bruggy. Vstup ktorý tvorí nádherný park a jazero lásky, pri ktorom je nádherný zámok, o a áno, máte si niečo priať a ono sa to splní… sama viem, je to tak. Na túto nádheru som sa dívala z mosta, ktorý bol postavený roku 1740! Stála som tam, kde uťahané ruky utierali upotené tváre ľudí, ktorí ho postavili, postavili aby som mohla čerpať históriu a časy dávno minulé.
Čas sa pomaly krátil, bolo sa treba chystať späť do autobusu a konečne na ubytovanie (cestujem už od predošlého dňa a kto by si rád nedoprial poriadnu sprchu) do… áno! ďalšieho štátu, do Francúzska a jeho prístavného mesta Calais. O dohodnutej hodine sme prišli na miesto určenia a stretnutia všetkých autobusomcestujúcich. Došiel náš šprintér a opäť dávaj o život všetkých všadeprítomných do autobusu…. v ktorom sme nanešťastie zistili, že pri šprintovaní sa poslednej spolucestujúcej nepredala štafeta a záhadne sa nám v nekonečnom dave ľudí… stratila. Telefón niekoľko minút nebrala a to sú dlhé minúty aj keď ich je len pár, človeku tŕpne aj neviditeľná bunka v tele. Nakoniec sláva, zavolala sama a náš šprintér sa vydal po jej stopách. Jupí, všetko dobre dopadlo, našla sa, čakanie síce trvalo hodnú chvíľu ale ide sa na ubytovanie. Hor sa smer Calais.
…spomínaná atrakcia,okolie a Minnewater Park a jeho okolie si môžte pozrieť v galérii pod názvom “Zo severu“. Fotografie sú pod názvom Belgicko, Bruggy 2013.