Cesta za snom…. Úvod

Belgicko, Bruggy 2013

Ako väčšina z nás i ja patrím k časti národa postihnutou cestovateľkou túžbou spoznávať svet. A jeden z mojich snov sa v júli roku 2013 uskutočnil.

Jedna z krajín, po jej bájnej zemi, po prekrásnej pôjde som sa chcela prechádzať, moje oči tužili zazrieť nádherné kúty tohto sveta, nádhernú zeleň, ktorej krikľavosť vám bije do očí, nádherne hory kde takmer žiaden strom nerastie, tam kde je obloha takmer vždy zachmúrena kde široko ďaleko zariete jeden obývaný dom, okolo pasúce sa ovce, sem-tam kone a malo čo kravy, ktoré sa nechovajú ani na mäso ani na mlieko, sú ako atrakcia pre turistov, tam kde muži nosia kilt, o áno Škótsko.
Moja cestovná horúčka naberala výšiny priam svetelnou rýchlosťou, čim viac sa blížil termín odchodu, tým viac som sa nevedela dočkať sveta, ktorý tam niekde v diaľke na mňa netrpezlivo čakal.
Moja cesta za snom začala už na Slovensku, príchodom do hlavného mesta zvaného Bratislava, ktorá očividne mamku neskutočne sklamala poznamenaním…. “ja som si stanicu v hlavnom meste predstavovala inak,” a jej utrúsenú poznámku som veru čakala, keďže som tam nebola prvý raz. Ale čo by sme sa dali rozladiť, veď nás volá dobrodružstvo, neustále a hlasnejšie a hlasnejšie. Hneď sme si kúpili lístky na miestnu dopravu a vybrali sa za miestom, odkiaľ začne naše cestovateľské poznávanie. Miesto odchodu sme si obzreli a nakoľko sme mali ešte mnoho času do odchodu, vybrali sme sa po okolí, spoznávať tunajší svet….
Hodina H konečne nastala, neskoro večer 22 hod…. čakáme na spoj a mnoho ďalších ľudí s nami, ktorí sú naladení ako my…. ehm…. časom som zistila, že ich bolo len pár, iní tam šli za nákupmi….nákupmi? (rečníka otázka).
Všetci nastúpení, zoznámení a ide sa…. my autobusomcestovatelia (lietadlový tým sa k nám pripojí až v Anglicku), sme mali tú možnosť, že sme pred hlavným cieľom návštevy navštívili aj Belgicko a jeho mesto Bruggy (na foto centrum).
…pokračovanie na budúce…