Cesta za snom… I. Belgicko a jeho Bruggy…

Minnewater Park

Slnko, páľava…
Nocou sme míňali Slovensko, únava nás rýchlo zastihla, oči padli k spánku, spánku typicky autobusovému, chvíľu hľadím do tmavého prázdna, chvíľu driemem, chvíľu spím a tak dokola kým na oblohu nevyhupne ranné príjemne hrejivé slniečko.
Ráno….kde to ešte do 14-tej hodiny, kým narovnám svoje dokrkvané nohy a telo a vstúpim na pôdu Belgicka, nechám slnečné lúče ohrievať svoju tvár, spoznám nový svet, rozbehnem foťák…. Čas som zabíjala hľadením na neznámy svet sťaby ho zarovnali pre lenivých ľudí, široko ďaleko žiaden kopec ba ani len kopček, rovina, rovina, rovina, ktorá vás časom uspí…. kým vás napokon nezobudí mikrofón z ktorého zaznieva hlas sprievodcu, že sme pomaly na mieste. Jupí, srdce jasá… blíži sa 14-ta hodina, konečne Belgicko a jeho zaujímavé Bruggy.
Áno zaujímavé…. bolo cez nich prebehnúť sťaby o život šlo. Po návrate domov som zo šprintu urobenej prvej časti fotiek mesta Bruggy takmer popukala smiechom, amatér by civel, profesionál by pochyboval či som kedysi predtým bola s vecou nazývanou fotoaparát vôbec zoznámená, ba by odprisahal, že som tento prístroj držala v rukách prvý raz… Našťastie to bol len úvod a po rozchode a na pár hodín opustenia nášho šprintujúceho sprievodcu, som urobila pár fotografií do svojej zbierky. Hoci fotografovať krajinu (mesto) o 14-tej poobede v páľave je pre mňa ako tŕň v oku a kvalite nepridávala ani jasná, slnkom zaliata obloha.
Trošku k vysvetleniu… Bruggy bola prvá zastávka a prehliadka, kde sme zistili, akého o život utekajúceho sprievodcu sme získali. Posledný s nami cestujúci bol na konci takmer jedného pol km. A to sme mali mať super dobrý zmysel pre sluch… pretože náš pán sprievodca vpredu 500 m pred nami prítomný aj komentoval okolie a vysvetľoval históriu. Kým sme sa konečne nezastavili v bode, kde nám všetko pekne jasne znova vysvetlil, dohodol čas stretnutia a šiel svojou cestou.
…pokračovanie v ďalšom článku…
Centrum mesta Bruggy na fotografiách nájdete v galérii pod názvom: “Zo severu“. Pod každou fotografiou je názov Belgicko, Bruggy 2013.